נוירולוג מומחה לכלבים

כשמדברים על נוירולוג מומחה לכלבים מדברים על בדיקה שכזו, הבדיקה הראשונה שיכולה להיות מבוצעת אך ורק על ידי ווטרינר מומחה. את הבדיקה המקיפה מבצע נוירולוג שיכול למצוא את הבעיה במהירות ולמעשה זו מטרתו וזה היעד שלו בחיים. באמצעות בדיקה זו אפשר בהחלט לשים את היד על הדברים הנכונים ובסופו של דבר לתת את התשובה למצב בעל החיים האהוב עליכם ומיגור הבעיה העלולה להפוך קשה יותר.

בדיקה נוירולוגית – איך יודעים שזו בעיה?

נוירולוג מומחה לכלבים קודם כל ינסה לפתור את הבעיה, ראשונה חשוב מאוד למצוא את הבעיה במערכת העצבים, האם יש כזו? כמו כן לפני שמבצעים את הבדיקה עצמה יישאלו השאלות אודות ההשפעה מחומרת הפגיעה. בין היתר, הבדיקה יודעת לגלות גם אלו מחלות יכולות לנבוע כתוצאה מהבעיה וכך להפנות לגורמים הנדרשים על מנת שאלה יספקו מענה ויאבחנו על פי האבחון המתאים. במצבים מסוימים יוכל הווטרינר כאמור הנוירולוג לעדכן גם בגין חומרת המחלה והאם יש סיכוי להירפא ממנה. 

מתי בעל החיים שלכם עלול לסבול מהבעיה הזאת?

נוירולוג מומחה לכלבים יכול בהחלט להפריד בין סימפטומים הקשורים בבעיה אחת או יותר מבעיה אחת כאמור במערכות הנוספות הקיימות בגופו של בעל החיים. לרוב פגיעה במערכת העצבים משמע בעיות ראייה, חולשה, עיוורן, צליעה, מצב של עלפון ולעיתים גם בעיות במוח. באמצעות הבדיקה המתאימה יוכל נוירולוג מומחה לכלבים לאפשר את הדבר האמיתי ולמנוע נזקים גדולים בעתיד כתוצאה מחשש כזה או אחר. כמו כן, רופא מומחה בתחום יוכל לשלול חששות במידה והם רק בגדר חששות. 

איזה מחלות נחשבות מחלות נוירולוגיות אצל בעלי חיים?

נוירולוג מומחה לכלבים יכול להראות מחלות ספציפיות או כלליות כפי שכבר צוין, זו יכולה להיות מחלה דלקתית אבל גם טראומה שיוצרת מציאות חדשה לגמרי- הפעם פחות טובה המביאה גם שברים, שבר בעמוד שדרה, גולגולת ועוד. בנוסף יש גם מחלות התפתחותיות, פריצות דיסק, בעיות מטבוליות ועוד. 

בסיכום דבר, אם קיים חשד כי בעל החיים שלכם מפרכס ללא הפסקה, רועד, מקיא, או אפילו מאבד את כיוונו, ייתכן מאוד כי אתם צריכים מעורבות של נוירולוג מומחה – הפעם לבעל החיים האהוב.