פריצת דיסק אצל כלבים – איך מטפלים בזה?

פריצת דיסק אצל כלבים יכולה להיות בעיה שכיחה ביותר וזה יוביל ברוב המקרים לקושי בהליכה, מצב של שיתוק בחלק האחורי של גוף הכלב ועוד. את פריצת הדיסק אפשר לראות בעיקר אצל כלבים ביותר גזעים. כאמור, הבעיה העיקרית היא אצל כלבי ביגל, שיצו, קוקר ספניאל, בולדוגים ועוד. את הבעיה הזאת אפשר לראות את הכלבים הללו והם יכולים להופיע בכל מיני גילאים גם בגזעים אחרים שלא הוזכרו כאן. 

איך מטפלים בפריצת דיסק?

כמו בכל דבר, גם כאן, טיפול נכון בבעיה כמו פריצת דיסק אצל כלבים יכולה לספק אורח חיים בריא וטוב יותר לכלבכם האהוב. במידה והטיפול המתאים יתרחש אין ספק כי בעל החיים שלכם ישוב לחיות את החיים הרגילים והטובים שהוחסרו ממנו עקב הבעיה. במידה ובעל החיים יקבל את הפתרון לבעייתו יתכן ויהיה מעורב בכך גם נוירולוג מתאים עם הבנה מעמיקה לפריצות דיסק בכלבים. 

מה לוקחים בחשבון כשמטפלים בבעיה זו?

במסגרת פריצת דיסק אצל כלבים הפרמטרים החשובים שיילקחו בחשבון יהיו קשורים במה שיחלט אותו מומחה שעליו אנו מדברים. ווטרינר מומחה לפריצות דיסק שייקח כמה וכמה פרמטרים בחשבון וייקבע את הטיפול על פי הבנת חומרת המצב הנתון, גילו של הכלב, מאיזה גזע הוא והאם יש לו עוד מחלות שחשוב לדעת עליהם בטרם ממשיכים לבצע טיפול או התערבות כירורגית כזו או אחרת. 

מבין כל הדברים שיילקחו בחשבון חשוב לדבר על בעיה עצמה, איך היא נגרמה ומה היא עשתה בפועל לכלב. חומרת הפגיעה חשובה מאוד כי היא זו שתשפיע על הטיפול בהווה ובעתיד ולכן אי אפשר לפסוח עליה. כמו כן, כפי שכבר צוין, לפי המידע הנ"ל יהיה אפשר לדעת האם מדובר בטיפול שמרני או שאין מנוס מלנתח את הבעיה ולשים סוף לכל התרחישים בדרך.  אז כשהכלב שלכם לא מפסיק לבכות, הוא צורח מכאבים, הוא צולע, משהו לא תקין עם הגב שלו, כנראה שאין מנוס, אתם חייבים לטפל בבעיה לפני שיהיה מאוחר מדי וכאן, בדיוק כאן אתם צריכים אך ורק את המטפלים הנכונים.